Regulamin sklepu

 

I. Informacje ogólne

 1. Niniejszy regulamin określa zasady świadczenia usług przez witrynę www.herba-med.pl
 2. Zarządcom serwisu jest firma Sklep Zielarsko- Medyczny Dobrowolska Maria Teresa NIP. 567-128-67-01 REGON: 130921156

II. Zamówienia

 1. Zamówienia są przyjmowane przez stronę serwisu www.herba-med.pl
 2. Zakupów w naszym serwisie mogą dokonywać osoby zarejestrowane jak również nie posiadające konta.
 1. Na stronie koszyka klient wskazuje zamówiony towar, a następnie na stronie zamówienia klient wskazuje: swoje dane w raz z adresem na jaki ma być dostarczony towar, sposób wysyłki oraz rodzaj płatności.
 2. Zamówienia realizowane są zgodnie z kolejnością ich otrzymania do momentu wyczerpania stanu magazynowego.
 3. Z uwagi na dużą ilość zamówień oraz sezonowość niektórych produktów, mogą zdarzać się chwilowe braki w dostępności towarów. W przypadku niedostępności zamówionego towaru sklep informuje o tym klienta. W takiej sytuacji klient ma prawo do odstąpienia od umowy i zwrotu dokonanej wpłaty lub może otrzymać przesyłkę z opóźnieniem.
 1. Prawidłowo złożone zamówienie przesyłane jest na adres e-mail wskazany przez użytkownika w celu jego weryfikacji.
 1. Wszystkie ceny na stronie www.herba-med.pl są cenami detalicznymi podanymi w złotych polskich (PLN) i zawierają podatek VAT.
 2. Zamieszczone na naszych stronach www.herba-med.pl ceny są jedynie zaproszeniem do składania ofert w rozumieniu art.71 KC i nie stanowią oferty w rozumieniu art.61 KC. Ceny mogą ulec zmianie w każdej chwili (np. wskutek zmiany cen dostawców). Klient jest o takiej zmianie informowany i może anulować zamówienie.
 3. Cena wyświetlana przy nazwie produktu nie obejmuje opłaty za dostawę. Koszt dostawy zostanie dołączony do wartości zakupionego towaru. Zatem na ostateczny koszt zamówienia składają się cena towaru i cena przesyłki.
 4. Zamówienie na towary zostanie zrealizowane, jeżeli będzie zawierało adres i telefon odbiorcy oraz adres jego poczty elektronicznej. W przypadku podejrzenia podania nieprawdziwych danych lub nieuczciwych zamiarów zamawiającego, sklep zastrzega sobie prawo do niewysyłania towaru.
 5. Produkty na zdjęciach mogą różnić się od oferowanych w sprzedaży. Takie różnice są wynikiem np. wprowadzenia nowych opakowań przez producenta.
 1. Do każdego zamówienia dołączany jest dowód zakupu. Faktura Vat wystawiana jest na życzenie klienta. Jeśli faktura VAT ma być wystawiona na firmę, należy podać dane oraz NIP firmy.
 2. Złożone zamówienie może być anulowane po przesłaniu pisemnej rezygnacji na nasz adres e-mail: herba-med@herba-med.pl . Nie można anulować zamówień które zostały wysłane bądź klient został poinformowany o jego kompletności i gotowości do wysłania .
 3. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 02 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000 r. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.), Klient może odstąpić od umowy w terminie 10 dni od daty odebrania towaru i niezwłocznie zwrócić zakupiony towar. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy zakupiony towar nie został w żaden sposób zniszczony oraz nie zostało usunięte oryginalne opakowanie towaru. Razem z towarem należy zwrócić otrzymany dowód zakupu. Sklep gwarantuje zwrot ceny towaru. Pieniądze zostaną niezwłocznie odesłane na wskazane przez Klienta konto bankowe po otrzymaniu zwrotnej przesyłki. Klient płaci za odesłanie towaru.

III. Czas realizacji i formy płatności

Zazwyczaj towar wysyłamy w 24-48h po otrzymaniu wpłaty (w dni robocze). W przypadku przesyłki pobraniowej lub w przypadku wysłania potwierdzenia dokonania przelewu czas ten może być krótszy. Do czasu tego czasu należy doliczyć okres jaki firma transportowa potrzebuje na dostarczenie przesyłki do adresata, jest to od 1 do 5 dni roboczych w zależności od wybranej formy dostawy.

W niektórych sytuacjach termin dostawy może ulec wydłużeniu z przyczyn niezależnych od firmy (nie ponosimy odpowiedzialności za nieterminowe dostarczanie przesyłek przez Pocztę Polską lub firmę kurierską). Przyczyną m0że być np. zwiększona ilość przesyłek nadawanych w dni świąteczne. Jednocześnie informujemy, że obsługa sklepu dokłada wszelkich starań, aby możliwie przyspieszyć czas realizacji zamówień.

Sklep oferuje następujące formy płatności:

 1. za pobraniem – za przesyłkę Klient płaci kurierowi przy odbiorze.

 

 1. przelewem na nasze konto bankowe – przesyłka zostanie wysłana po otrzymaniu informacji o dokonaniu przelewu.

IV. Koszty dostawy

 

Sposób dostawy

Przedpłata
(przelew lub płatność online)

Pobranie

Czas dostarczenia

Paczkomat Inpost

12,00 zł

16,00 zł

1-2 dni

Poczta Polska

Kurier 48

15,00 zł

20,00 zł

 1-2 dni

Odbiór osobisty

bezpłatnie

bezpłatnie

 (ustalenie terminu odbioru mail/telefon)

 

V. Zwroty i reklamacje

W przypadku reklamacji towaru prosimy o niezwłoczne przesłanie Pocztą Polską wadliwego towaru do sklepu. Firma nie przyjmuje jednak żadnych przesyłek reklamacyjnych odsyłanych za pobraniem. Koszty związane z odesłaniem reklamacji zostaną niezwłocznie odesłane na wskazane przez Klienta konto bankowe po otrzymaniu przesyłki i przyjęciu reklamacji. Jeżeli reklamacja będzie uzasadniona, towar zostanie wymieniony na pełnowartościowy, jeżeli tylko będzie taka możliwość. Za towar wadliwy uznaje się towar, który posiada wady techniczne. Czas rozpatrzenia reklamacji wynosi do 14 dni roboczych, jednakże sklep podejmuje wszelkie kroki, aby reklamację rozwiązać w jak najkrótszym możliwym czasie.

VI. Odpowiedzialność

Firma nie ponosi odpowiedzialności za niezrealizowane zamówienia z przyczyn technicznych (wadliwe działanie sieci Internet, wyczerpany nakład u wydawcy). Firma nie ponosi odpowiedzialności za zamówienia składane przez osoby trzecie wykorzystujące login użytkownikaVII. Ochrona danych osobowych

Gwarantujemy swoim klientom ochronę danych osobowych zgodnie z obowiązującym prawem tj. zgodnie z ustawą z dnia 25 maja 2018 r. Dane klientów są wykorzystywane tylko do realizacji zamówień,wystawienia faktury VAT i prowadzenia statystyk sprzedaży.


VIII. Znaki towarowe i prawa autorskie

Nazwy producentów i marki należą do ich właścicieli i prezentowane są w sklepie wyłącznie w celach informacyjnych.


IX. Postanowienia końcowe

 1. Złożenie zamówienia na stronie www.herba-med.pl jest jednoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją naszego regulaminu. Dane osobowe są wykorzystywane przez Internetowy Sklep „www.herba-med.pl” wyłącznie w celu przyjęcia i realizacji zamówień. Ustawa „O ochronie danych osobowych” z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. Nr 133, poz. 883) mówi, że mają Państwo prawo  żądać usunięcia swoich danych osobowych z bazy danych sklepu.
 2. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu, a wszelkie w nim zmiany obowiązują od daty ich publikacji na stronie www.herba-med.pl.
 1. W przepisach nieregulowanych powyższym regulaminem mają zastosowanie obowiązujące przepisy Kodeksu Cywilnego
 2. Sądem właściwym do rozpatrywania wszelkich sporów jest sąd właściwy dla siedziby Sprzedającego.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl